PODSUMOWANIE PROJEKTU „PIRAMIDA CHEOPSA”

Opublikowano: 29 kwietnia, 2022

25 kwietnia 2022 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w podsumowaniu Projektu „Piramida Cheopsa”, realizowanego w ramach Roztoczańskiej Akademii Matematyki w Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu. Nadrzędnym celem tej inicjatywy było inspirowanie nauczycieli matematyki do poszukiwania innowacyjnych metod nauczania, zwiększających zainteresowanie ucznia matematyką.
Głównymi uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, którzy włączyli się w czynny udział w ten projekt.
Naszą szkołę reprezentowali:
– Zuzanna Smarkala, Wiktoria Pyda, Michał Furmanek i Wiktor Rybaczuk – uczniowie
z klasy VIII;
– pan Piotr Rybaczuk – przedstawiciel rodziców;
– pan Łukasz Rusztyn – nauczyciel matematyki;
– pani Wiesława Śliwińska-Wyłupek – dyrektor szkoły.
Efektem końcowym przedsięwzięcia miało być zaprojektowanie i złożenie blisko tysiąca kartonowych graniastosłupów potrzebnych do zbudowania modelu piramidy Cheopsa
(w skali 1:40). Zamierzony cel został osiągnięty – w dniu 25 kwietnia 2022 r. na placu przyszkolnym Technikum blisko 400 osób (w tym 300 uczniów szkół podstawowych) zbudowało model piramidy.

?????????????????????????????????????????????????????????????????