PODZIĘKOWANIE OD NASZYCH RODAKÓW

Opublikowano: 23 lutego, 2020

Otrzymaliśmy podziękowanie od naszych Rodaków na Ukrainie- ludzi starszych i rodzin wielodzietnych, za ofiarowaną pomoc pod hasłem Kresowa Paczka 2019. Przekazały je Panie: Teresa Stybel i Laura Sznitowska, członkinie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Radecznicy „Stąd Jesteśmy”. Stowarzyszenie to było zaangażowane w akcję pomocy. Z darów przekazanych z naszego regionu, przedstawiciele Stowarzyszenia przygotowali 65 okazałych paczek, które w okresie Świąt BN zostały dostarczone do Polaków mieszkających na Wołyniu. W akcji przewozu zaangażowała się m.in. Pani Teresa i jej córka – Pani Mirosława Stybel, która udostępniła zdjęcia z tego przedsięwzięcia. Wszystkim zaangażowanym w akcję, za poświęcony czas, pomoc w organizacji zbiórki jak również ofiarodawcom należą się wielkie słowa podziękowania.
Jesteśmy wdzięczni naszym Rodakom na Kresach za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii, przy tym w trudnych warunkach życiowych!

20200222_142939

20200222_143034  ?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...