PRÓBNA EWAKUACJA

Opublikowano: 26 października, 2019

Dnia 25 października 2019 r. o godzinie 11.00 odbyła się próbna ewakuacja szkoły.
W tym celu przybyła do nas jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Gorajca – Stara Wieś. Głównym celem ćwiczenia było utrwalenie u uczniów i pracowników szkoły procedur dotyczących zachowania w przypadku wybuchu pożaru, czy też powstania innego zagrożenia dla życia lub zdrowia. Ważną sprawą było sprawdzenie skuteczności przyjętej metody alarmowania o zagrożeniu, przestrzegania zasad ewakuacji dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniów klas I-VIII, nauczycieli i pracowników szkoły oraz umiejętności powiadamiania o zagrożeniu służb ratunkowych.
Kiedy padł sygnał do ewakuacji – Pani Dyrektor rozpoczęła kierowanie akcją. Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi. Scenariusz naszych ćwiczeń był również ukierunkowany na akcję ratowania życia ludzkiego. W tym celu w rolę poszkodowanego znakomicie wcielił się uczeń z klasy V Damian Charkot, za co mu serdecznie dziękujemy i gratulujemy odwagi. Wszyscy mogli obserwować, jednocześnie ucząc się, jak strażacy udzielają pierwszej pomocy. Należy podkreślić, że uczniowie bez paniki wykonali zadanie próbnej ewakuacji. Dziękujemy jednostce strażackiej za pomoc w zorganizowaniu tej pouczającej i ważnej lekcji zachowania się w trudnych sytuacjach, gdyż od naszej wiedzy i umiejętności może zależeć ludzkie życie.

 ewakuacja-th

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...