PRÓBNA EWAKUACJA

Opublikowano: 16 października, 2023

Dnia 12 października 2023 roku o godzinie 1000 odbyła się próbna ewakuacja szkoły. W tym celu przybyła do nas jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Gorajca-Starej Wsi. Głównym celem ćwiczenia było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z zastosowaniem procedur dotyczących zachowania w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla ich życia lub zdrowia, sprawdzenie skuteczności przyjętej metody alarmowania o zagrożeniu, sprawdzenie umiejętności powiadamiania służb ratunkowych. W ewakuacji uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas
I-VII, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Kiedy padł sygnał do ewakuacji wszyscy, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko  i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi. Należy podkreślić, że uczniowie bez paniki wykonali zadanie. Za przygotowanie i przeprowadzenie ewakuacji odpowiedzialna była pani dyrektor Wiesława Śliwińska-Wyłupek, która po zebraniu wszystkich raportów od nauczycieli zdała sprawozdanie z próbnej ewakuacji jednostce straży. Po odwołaniu akcji wszyscy bezpiecznie wrócili do sal, aby kontynuować naukę.

Była to niezwykle pouczająca i ważna lekcja zachowania się w sytuacjach trudnych, gdyż od naszej wiedzy i umiejętności może zależeć ludzkie życie. Dziękujemy Druhom Strażakom z Gorajca-Starej Wsi za pomoc w zorganizowaniu tak ważnego zadania.

Wyróżnione

Przeczytaj również...