SPOTKANIE W BIBLIOTECE

Opublikowano: 12 grudnia, 2023

Po raz kolejny naszą szkołę odwiedziła Pani Stanisława Mazurek, lokalna twórczyni ludowa. Tym razem spotkała się z najmłodszymi uczniami z klas 0-III oraz z klasą siódmą. Spotkanie miało bardzo aktywny charakter, gdyż oprócz recytacji wierszy przez naszego gościa, swoimi umiejętnościami recytatorskimi pochwalili się również uczniowie. Dodatkowo dzieci dowiedziały się o początkach twórczości Pani Stanisławy oraz o odmienności dawnego szkolnego życia, w odniesieniu do współczesnych warunków nauki. Klasa 7 przedstawiła swoją twórczość, zbiór wierszy o tematyce jesiennej. Pytań i ożywionej dyskusji nie było końca. Na zakończenie pani bibliotekarka, przypomniała, że w bibliotece są książeczki autorstwa naszego gościa. Po spotkaniu zostały one natychmiast wypożyczone przez zainteresowanych uczniów. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie i zapraszamy do dalszej współpracy. Mamy nadzieję, że w ten sposób obudzimy drzemiący w naszych uczniach geniusz literacki.

Wyróżnione

Przeczytaj również...