Spotkanie z Panem Janem Skrzypą

Opublikowano: 21 stycznia, 2019

W dniu wczorajszym gościliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej w Gorajcu Pana Jana Skrzypę – emerytowanego nauczyciela, absolwenta naszej szkoły.
Na spotkaniu z uczniami Pan Jan przedstawił swoją drogę do osiągnięcia zawodu oraz dzieląc się wspomnieniami, opowiadał o życiu ludzi w dawnych latach, w tym o warunkach nauki w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku.
Jest on niezwykle zaangażowany w życie  szkoły oraz lokalnej społeczności.
Ma swój wkład w pows…tanie monografii „Jubileusz 100-lecia szkoły w Gorajcu” oraz książki T. Kwiatkowskiej „Gorajec i okolice. Historia odkrywana na nowo”. Dostarczał materiały: opisy warunków życia w dawnych latach w formie wierszy, wspomnienia z lat 1950 -1965, czy też ciekawe  zdjęcia wraz z opisami.
Często odwiedza naszą szkołę, w dalszym ciągu zaskakuje nas unikalnymi fotografiami z przeszłości.
Za tę niezwykłą aktywność, zaangażowanie Panu Janowi serdecznie dziękujemy – A. Smarkala.

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...