SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM NADLEŚNICTWA ZWIERZYNIEC

Opublikowano: 18 listopada, 2019

Dnia 5 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów klas VI- VIII Szkoły Podstawowej w Gorajcu z Panem Jerzym Bąkiem- inżynierem nadzoru Nadleśnictwa Zwierzyniec. Prowadzący w ciekawy sposób przedstawił funkcje lasu, zarówno w życiu człowieka jak i całej przyrody. Zaprezentował korzyści wynikające z użytkowania zasobów leśnych. Zwrócił uwagę na wczesną diagnozę zagrożeń w przyrodzie mogących wpłynąć negatywnie na stan lasu. Przybliżył działania mające na celu zachowanie jego trwałości oraz sposoby likwidacji szkodników lasu. Omówił organizację nadleśnictwa, jego strukturę oraz pracę leśnika. W ramach edukacji zawodoznawczej przedstawił drogę do uzyskania kwalifikacji do pracy w zawodzie leśnika.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za przybycie i poprowadzenie ciekawego spotkania.

Katarzyna Jarosławska – nauczyciel biologii

1 (1)      ?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...