Spotkanie z żołnierzami z Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady z Lublina

Opublikowano: 23 maja, 2019

20 maja 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gorajcu odbyło się spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – VI z żołnierzami z Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady z Lublina. Goście pokazali części osobistego wyposażenia, noszony mundur oraz uzbrojenie armii. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Uczniowie po spotkaniu mogli przymierzyć różne atrybuty żołnierskie tj.: hełm, kamizelki itp. Spotkanie zorganizowane zostało przez Panią poseł na Sejm RP Agatę Borowiec.

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...