Święcenie pokarmów – 1942 r.

Opublikowano: 14 kwietnia, 2020

Podborcze

„Święta Wielkiej Nocy – święcenie pokarmów. Podborcze, rok 1942 lub 1943”
Fotografia pochodzi ze strony http://horajec.republika.pl/

W rozpoznawanie zdjęcia zaangażował się p. Tadeusz Wujec, rodak Podborcza, zam. w Opolu.
„Na przysłanym zdjęciu, trzecia w drugim rzędzie w białej chustce stoi moja siostra Albina, czwarta jest Helena Ferenc, też w białej chustce. Obie, przez wiele lat, były nierozłącznymi przyjaciółkami, nawet się tak samo ubierały. W pierwszym rzędzie od lewej: pierwszy, to mój brat Stanisław, drugi Józef Piwowarek, trzecia Janina Olech, czwarta Felicja Żybura. Przed pierwszym rzędem, blondynka to Genowefa Piwowarek, siostra Józefa. Zdjęcie, moim zdaniem, zostało wykonane w 1942 roku. „

Wyróżnione

Przeczytaj również...