„SZKOŁY DLA NIEPODLEGŁEJ” – gala w Zamościu

Opublikowano: 10 listopada, 2018

Dziś tu, w Zamościu, bije serce oświatowej rodziny województwa lubelskiego – zwróciła uwagę Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty podczas gali podsumowującej akcję „Szkoły dla Niepodległej”.

Uroczystość odbyła się w dniu dzisiejszym, tj. 9 listopada 2018 r. w Centrum Kultury Filmowej 'Stylowy” w Zamościu.
Na sali znalazły się delegacje blisko stu siedemdziesięciu placówek z województwa lubelskiego, które włączyły się w 'Rekordowy Polonez na 100- lecie Niepodległości”. Wśród zgromadzonych byli też przedstawiciele naszej szkoły, dyrektor szkoły – A. Smarkala wraz z przewodniczącą SU – K. Kwapisz. Licznie zebrani podczas gali goście mieli przypięte biało-czerwone kotyliony. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego w ramach akcji 'Dzień dla Niepodległej”. Stało się to w symbolicznej godzinie: o 11.11.
W programie znalazły się m.in. prezentacja przedsięwzięć zrealizowanych przez szkoły z obszaru działania kuratorium w ramach obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przemówienia zaproszonych gości, wręczenie Certyfikatów Biura Rekordów przedstawicielom uczniów tych szkół, które uczestniczyły w przedsięwzięciu. Na zakończenie było też coś dla ducha – koncert pieśni patriotycznych, przygotowany przez uczniów zamojskich szkół ponadgimnazjalnych. Zapewniony był też słodki poczęstunek i super grochówka, serdecznie dziękujemy – A. Smarkala.

certyfikat

Zdjęcia z gali

Wyróżnione

Przeczytaj również...