Warto poznawać nieznane

Opublikowano: 21 września, 2018

IMG_20180919_112710

Bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie wróciliśmy w ubiegłą środę, tj. 19 września 2018 r. po godzinie 17.00 z wycieczki, której nadrzędnym celem było uczczenie
100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież poznała przede wszystkim postać pułkownika Leopolda Lisa Kuli, który mając 22 lata w roku 1919 oddal swoje młode życie w walce o kształt wschodniej granicy Polski. O tym bohaterze opowiedziała nam nauczycielka historii ze szkoły w Kosinie, oprowadziła również po izbie pamięci poświęconej patronowi szkoły. Jesteśmy za tą opowieść i miłe przyjęcie bardzo wdzięczni.   Następnie swoje kroki skierowaliśmy do pałacu w Łańcucie, gdzie zachwyciły nas piękne wnętrza, obrazy, żyrandole, a szczególnie niedzisiejsze łazienki. Uczniowie
z zainteresowaniem obejrzeli równi stajnie i powozownię. Wygłodniała młodzież zjadła później obiad (nikt nie narzekał na menu!). Odwiedziliśmy również Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej, gdzie uczniowie obejrzeli półgodzinny film oraz przy wykorzystaniu najnowszych technologii zapoznali się z tematyką pomocy Żydom przez Polaków w czasie II wojny światowej. Po trudach całodniowego zwiedzania cali i zdrowi wróciliśmy szczęśliwie do Gorajca i do swoich domów.
Mam nadzieję, że ten wyjazd pozostanie w pamięci naszych uczniów i coś ich nauczy.Opiekunami wycieczki były: Katarzyna Jarosławska i Wiesława Śliwińska-Wyłupek

Małgorzata Szkołut – kierownik wycieczki

Zdjęcia z wycieczki

Wyróżnione

Przeczytaj również...