X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Opublikowano: 5 października, 2020

W dniu 2 października 2020 r. obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W trakcie przygotowań do tego przedsięwzięcia, szkolny koordynator – Łukasz Rusztyn  przeprowadzał testy z tabliczki mnożenia na komputerze. Testy te miały charakter sprawnościowo-zręcznościowy, a przede wszystkim sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. Spośród uczniów którzy brali udział, zostały wyłonione Komisje Egzaminacyjne. Tworzyli je ci, którzy uzyskali najlepsze wyniki ze znajomości tabliczki mnożenia w poszczególnych klasach. Egzaminatorzy, tego szczególnego dnia, sprawdzali następnie znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Egzamin można było zdawać poprzez odpowiedź na wylosowane pytania lub pisemnie. Przygotowane zadania były o różnym stopniu trudności. Osobie, która zdała egzamin z tabliczki mnożenia, Egzaminator nadawał tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Musimy pamiętać, że matematyka jest przedmiotem, który towarzyszy nam przez całe życie, w każdej chwili – kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe… Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego znajomość tabliczki mnożenia jest konieczna.

Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

image1(1)

image3image2image1image0

Wyróżnione

Przeczytaj również...