„Z JANEM PAWŁEM II NA MISYJNYCH DROGACH”

Opublikowano: 24 maja, 2019

„Z JANEM PAWŁEM II NA MISYJNYCH DROGACH”
Tak brzmiał temat przewodni tegorocznego ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z Misji”, w którym po raz kolejny Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu wzięła udział i zdobyła dwa miejsca – w kategorii charytatywnej I miejsce, w kategorii scenariusz lekcji klas 7-8 i gimnazjum II miejsce zajęła Wiesława Śliwińska-Wyłupek. Otrzymaliśmy również nagrodę specjalną za wieloletni udział w Konkursie.
Po odbiór nagrody Organizatorzy zaprosili nas w dniu 22 maja 2019 r. do Gmachu Sejmu RP do Warszawy. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Gabriela Mróz, Oliwia Osman i Milena Polak z klasy II; Justyna Kaziród i Wiktoria Wachowicz z klasy IV; Franciszek Tutka z klasy VII; Łucja Polak z klasy VIII; Justyna Nalepa i Anna Chmiel z klasy III gimnazjum oraz nauczyciele – Teresa Kwiatkowska i Wiesława Śliwińska-Wyłupek.
Punktualnie o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom XVIII edycji Konkursu „Mój szkolny kolega z misji”, w którym wzięło udział blisko 300 dzieci, młodzieży i wychowawców. Do konkursu przystąpiło około 5 tys. uczniów ze szkół z całej Polski.
Organizatorzy zapewnili nam nie tylko zwiedzenie Sejmu z bardzo miłą panią przewodnik, ale również smaczny obiad.
W podróży do Warszawy towarzyszyli nam przedstawiciele władz Gminy Nielisz, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieliszu.
Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz społeczności lokalnej sukces nasz był możliwy do zdobycia. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.
Dołączamy też zdjęcia z wycieczki w wykonaniu Anny Chmiel – uczennicy klasy III gimnazjum.

Obraz może zawierać: niebo, roślina i na zewnątrz

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...