„Zbieramto w szkole”

Opublikowano: 27 lutego, 2021
PRZEJRZYJ SZUFLADY I PÓŁKI, być może odkryjesz tam rzeczy, które mogą pomóc innym.
Szkoła nasza przystąpiła do projektu ekologiczno-dobroczynnego „Zbieramto w szkole”, polegającego na zbieraniu zużytych telefonów komórkowych, baterii, srebrnego złomu, zegarków tarczowych, dobrych monet, klocków lego, znaczków pocztowych. Pieniądze uzyskane od firm recyklingowych są przekazywane sercańskim misjonarzom na budowę studni w Czadzie oraz stypendia szkolne dla dzieci w Papui-Nowej Gwinei oraz na Filipinach.
Ponadto dzięki zbiórkom pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiło na wysypiska śmieci. Jest to forma edukacji ekologicznej dzieci i młodzież. „
Za włożoną cegiełkę pomocy na rzecz misji uczniowie nagradzani będą pozytywnym wpisem do dziennika lekcyjnego- pomoc w ramach wolontariatu.
Zebrane surowce na rzecz misji prosimy dostarczać do szkoły. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby włączyli się do różnego rodzaju zbiórek, które nazywamy „pomocą bez pieniędzy”.
Więcej informacji pod linkiem https://www.zbieramtowszkole.pl/
MiISJE 2                    Misje 1