„Zimowy przyjaciel zwierząt”

Opublikowano: 10 stycznia, 2023

Zima to bardzo piękna pora roku. Otulający świat biały puch wygląda malowniczo i jest źródłem radości dla najmłodszych. Można poszaleć na śniegu, pozjeżdżać na sankach, nartach czy snowboardzie, ulepić bałwana lub wybrać się na lodowisko. Jednak nie wszyscy cieszą się ze śnieżnej i mroźnej zimy. Dla większości zwierząt w naturze, zima to bardzo ciężki czas, codzienna walka o przetrwanie. Czy możemy im pomóc? Czy wiemy jak zrobić to właściwie? Jak i kiedy pomagać, aby szczęśliwie dotrwały do wiosny.

Jesteśmy pewni, że odpowiedzi na te pytania udzielą dzieci, które serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zimowy przyjaciel zwierząt”.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie prac plastycznych pokazujących w jaki sposób pomagają przetrwać trudny zimowy czas zwierzętom żyjącym w naturze.

Prace wraz ze zgodą należy składać w szkole do dnia 30 stycznia 2023 r. (poniedziałek po feriach zimowych).

Małgorzata Szkołut – szkolny koordynator Konkursu

plakat zimowy 150

Wyróżnione

Przeczytaj również...