EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Opublikowano: 5 października, 2023

26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie od wieku.
W szkołach, na wieczorowych kursach, w trakcie spotkań ze znajomymi albo samotnie w domowym zaciszu właśnie tego dnia organizowane są spotkania z językiem. W Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu nauczyciele języków obcych również przygotowali takie spotkanie naszym uczniom. W tym dniu uświadamiamy sobie, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Dzięki ich znajomości możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę.
Uczniowie wszystkich klas – od najmłodszych, którzy wykonali flagi różnych krajów, po klasy starsze, które przygotowały zwroty grzecznościowe takie jak: przepraszam, dziękuję, proszę, w różnych językach i przedstawiały się podając nazwy krajów i narodowości. Klasa VII wykonała plakaty ilustrujące różne wyrazy a następnie tłumaczyła je na wiele języków m.in.: angielski, niemiecki, czeski, koreański, rosyjski, duński czy nawet japoński. Uczniowie wywiązali się ze swoich zadań wzorowo.
Wydarzenia organizowane 26 września mają uświadamiać istotne znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie. Inicjatywę wspiera Komisja Europejska.

Wyróżnione

Przeczytaj również...