KONKURS „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”

Opublikowano: 6 kwietnia, 2016

W roku szkolnym 2015/2016 już po raz kolejny Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Gorajcu przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu „Mój  Szkolny Kolega z Misji”. Konkurs miał zasięg ogólnopolski i skierowany był do wszystkich uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjum zainteresowania misjami prowadzonymi przez polskich misjonarzy na wszystkich kontynentach. Miał kształtować postawę solidarności z rówieśnikami żyjącymi w krajach misyjnych, zachęcając do poznania ich kultury, obyczajów, sytuacji społecznej i politycznej oraz warunków bytowych.

Uczestniczyliśmy w następujących kategoriach: muzycznej, plastycznej i scenariuszy lekcyjnych. Ze szkoły podstawowej w  kategorii muzycznej sukces osiągnęły Kamila Kwapisz i Natalia Szczepanek, zajmując I miejsce w Polsce. W kategorii muzycznej szkół gimnazjalnych Aleksandra Osman i Gabriela Tutka również zajęły I miejsce w kraju. Opiekunem tej kategorii był Pan Leszek Różański.

W kategorii plastycznej Julia Kot z  gimnazjum zdobyła II miejsce w Polsce. Opiekunem kategorii plastycznej był Pan Piotr Wanat.

W kategorii scenariusz lekcji Pani Krystyna Jachymek-Kurek zajęła I miejsce za scenariusz lekcji matematyki.

Koordynatorem konkursu w szkole od wielu lat i również w tym roku była Pani Maria Koprowska.

 

Serdecznie gratulujemy pięknych sukcesów uczniom i nauczycielom!!!!

Załaczniki: 1,  2,  3,  4.

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...