ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Opublikowano: 7 maja, 2024

Nadrzędnym celem Światowego Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi  i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. W tym roku, w ramach obchodów tego święta, uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie pt.: „Przygody w Stumilowym Lesie” oraz zaśpiewali piosenki ekologiczne. W części artystycznej przypomnieli nam, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi. Chcemy żyć w zdrowym środowisku, dlatego musimy wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym. Młodzi artyści podkreślili, że najlepszym prezentem dla Ziemi jest nasza codzienna ekologiczna troska – dokręcony kran, zgaszenie niepotrzebnej żarówki, oddanie do utylizacji zużytych baterii czy recykling. Pokazali w jaki sposób możemy chronić Ziemię. Chociaż Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz w roku, każdego dnia możemy podejmować praktyczne działania proekologiczne. Święto Ziemi samo w sobie niesie cenne przesłanie i stanowi pewnego rodzaju apel, Pamiętajmy o tym i jak najszybciej zróbmy coś dobrego dla Ziemi!

Wyróżnione

Przeczytaj również...