WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

Opublikowano: 9 maja, 2024

Dnia 30 kwietnia odbyła się niezwykła akademia zorganizowana z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, którą zorganizowali uczniowie klasy VII pod opieką nauczyciela Pana Łukasza Rusztyna. To dzięki ich zaangażowaniu oraz pomocy Pani Małgorzaty Szkołut, która wspierała uczniów w przygotowaniu do śpiewu, udało się zrealizować to wyjątkowe wydarzenie. Akademia była hołdem pamięci dla tych Polaków – patriotów, którzy uchwalili 3 maja 1791 roku ustawę zasadniczą, pierwszą w Europie a drugą na świecie Konstytucję. Celebracja ta miała na celu szczególne podkreślenie znaczenia tego historycznego wydarzenia, zwłaszcza dla najmłodszych uczniów, aby mogli lepiej zrozumieć ducha tego doniosłego święta. Należy także docenić doskonałą pracę, jaką wykonała klasa VII, podejmując się tego ważnego zadania. Ich zaangażowanie i wysiłek przyczyniły się do stworzenia wydarzenia, które na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim uczestnikom akademii za ich wspaniałą pracę i serdecznie dziękujemy zaangażowanym w przygotowania.

Wyróżnione

Przeczytaj również...