Wyjazd integracyjny

Opublikowano: 19 października, 2019

Dzisiaj – 18 października nasi najmłodsi czyli przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III byli na wyjeździe integracyjnym.
Pierwszym punktem naszej wycieczki był Skansen Zaburze.
Skansen założony w 2007 r. staraniem Justyny i Bogdana Mamełów, to dawne gospodarstwo, pięknie zachowane i starannie utrzymane.
Oglądaliśmy tam imponujący stary dom z 1938 r. urządzony tak, jak to dawniej bywało. Do tego przykłady sztuki ludowej (np. hafty, wycinanki) i stare fotografie. Obok była zagroda z pełnym dawnym wyposażeniem obejmującym m.in. kosy, brony, sierpy, cepy, a także żarna, sieczkarnię, wozy i sanie. W zagrodzie podziwialiśmy także wystawę obrazów ze słomy pana Bogdana Mameły.
Po zwiedzaniu wybralismy się na punkt widokowy. Idąc ścieżką zobaczyliśmy „wiejskie cymbały”, które zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.
Punkt widokowy tzw. Kopiec Zaburski ma 258 m n.p.m. wysokości a panorama Roztocza stąd jest bardzo rozległa. Są tu też drogowskazy do wielu roztoczańskich miejscowości oraz tablice z wierszami poetów z pobliskiego Zaburza.
Na dół wróciliśmy ścieżką wiodącą przez pobliskie pola i zmęczeni udaliśmy się na miejsce piknikowe, gdzie już czekało na nas ognisko i gorące kiełbaski.
Po biesiadzie pojechaliśmy do zagrody Alpaki Roztocze.
Alpaki bardzo się dzieciom podobały. To przemiłe zwierzęta, które można karmić marchewką i głaskać.
Po tak atrakcyjnie spędzonym dniu pełni niezapomnianych wrażeń udaliśmy się do czekającego na nas autobusu, którym bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.
Nasza wyprawa była bardzo udana i minęła w radosnej atmosferze, tym bardziej, że jesienna aura była dla nas bardzo łaskawa. Uczniowie mieli okazję zaobserwować barwy jesieni, ułożyć kolorowe bukiety i pobawić się wśród ogromu suchych, opadłych liści.
„Jesień jest fajna” -tak podsumowały wyjazd dzieci.

Obraz może zawierać: 1 osoba, na zewnątrz

?????????????????????????????????????????????????????????????????