Adopcja na odległość

Opublikowano: 31 stycznia, 2021
DRODZY UCZNIOWIE,
SZANOWNI RODZICE, NAUCZYCIELE, PRACOWNICY SZKOŁY!
W ubiegłym roku przystąpiliśmy do akcji „Adopcja na odległość”, która polegała na opłaceniu kosztów utrzymania i kształcenia ubogiego dziecka w Afryce, dziewczynki z Ugandy- Nakabuye Catharine. Został wykonany przelew bankowy – kwoty 1000 zł z przeznaczeniem na opłacenie szkoły i jednego posiłku dziennie. Osobą odpowiedzialną za koordynację adopcji jest Ojciec Józef Matuła – franciszkanin, z którym nawiązaliśmy kontakt. Pracuje on na Misji w Kakooge/Uganda. Tym samym w ramach Programu „Adopcja na odległość” szkoła nasza została przydzielona do tejże Misji. Fundusze zbierane były przez wolontariuszy szkolnych, poprzez akcje charytatywne, m.in. sprzedaż zniczy, kolędowanie w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Oto życzenia przesłane przez Ojca w ubiegłym roku do naszej społeczności szkolnej: „Pokój i Dobro! Szanowna Pani Dyrektor! Pani Alino dziękujemy Pani i Wam wszystkim ze Szkoły Podstawowej w Gorajcu za przystąpienie do Adopcji na odległość! BÓG ZAPŁAĆ! Bardzo się cieszę! … Pozdrawiam Panią Dyrektor, oraz całe grono pedagogiczne wraz z uczniami! Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Niech Was Pan JEZUS zawsze obficie błogosławi i Duch Święty napełnia Mądrością i Poznaniem oraz Radością, Pokojem i Dobrem, wytrwałością i siłą na każdy dzień! Z modlitwą i błogosławieństwem Fr. Józef Matuła OFMConv <>< ”
W tym roku szkolnym 2020/2021, zgodnie ze złożoną deklaracją, winniśmy kontynuować pomoc. Z powodu obostrzeń sanitarnych nie możemy organizować akcji charytatywnych.. W związku z tym ogłaszamy zbiórkę pieniężną do puszki, która jest przygotowana w sekretariacie szkoły.
Serdecznie zapraszamy do wsparcia powyższego przedsięwzięcia.
Poniżej fotografie: Ojciec J. Matuła i dzieci z Misji – zakończenie roku szkolnego.
Alina Smarkala – dyrektor szkoły.
misje1 misje2

Wyróżnione

Przeczytaj również...