„Akademia kreatywnego rozwoju”

Opublikowano: 22 stycznia, 2019

W piątek 18 stycznia 2019 r. grupa 50 uczniów naszej szkoły (klasy: VI i VIII sp oraz III gim) pod opieką nauczycieli pojechała na wycieczkę do Lublina. Był to wyjazd w ramach projektu „Akademia kreatywnego rozwoju”, którego organizatorem jest Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych przy wsparciu technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez realizację zajęć pokazowych, warsztatowo-laboratoryjnych, rachunkowych, komputerowych oraz wykłady popularno-naukowe.

Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 9:00 pokazem w Auli Instytutu Fizyki p.t. „Skąd bierze się prąd?”. Efektowne doświadczenia dotyczyły elektrostatyki oraz magnetyzmu. Dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum była to zarazem powtórka przez czekającym ich egzaminem gimnazjalnym.

Od godz. 10:00 uczniowie uczestniczyli w zajęciach przewidzianych dla grup według KOLORU. Panel III, grupa żółta – klasa 7 i 8; Panel III, grupa fioletowa – klasa 3 gimnazjum. W ramach grup uczniowie realizowali zajęcia doświadczalno – laboratoryjne (Mechanika, Optyka, Elektryczność), warsztatowe (Mat-mistrzostwa drużynowe), laboratoria komputerowe (Młodzi inżynierowie). Wspólnie wysłuchaliśmy także wykładu dotyczącego energetyki jądrowej.

Koordynator projektu w szkole: Krystyna Jachymek – Kurek.

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...