GMINNY DZIEŃ SPORTU

Opublikowano: 6 października, 2023

W dniu 4 października 2023 roku na obiektach sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu odbył się „Gminny Dzień Sportu” organizowany we współpracy z Wójtem Gminy Radecznica, Panem Marianem Szuperem oraz Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, oddział w Lublinie, Wójt Gminy Radecznica, Pan Marian Szuper,

przewodniczący Rady Gminy Radecznica, pan Jerzy Gumieniak wraz z radnymi – Panią Bożeną Wojtaszek, Panią Joanną Małysz, Panem Mariuszem Osmanem, Sekretarz Gminy Radecznica, Pani Edyta Dubiel, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy, Pan Mariusz Górski wraz z pracownikiem Panią Eweliną Kotyłą, ksiądz proboszcz Krzysztof Bylina, Dyrektorzy Szkół Podstawowych z terenu Gminy Radecznica – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy, Pani Ewę Maj, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu, Pani Hanna Nowak, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku, Pani Agnieszka Nowomińska oraz nauczyciele opiekunowie z poszczególnych szkół. Nadrzędnym zadaniem naszego przedsięwzięcia było podniesienie sprawności fizycznej i promowanie zdrowego stylu życia uczniów.

W zawodach uczestniczyło 120 zawodników i zawodniczek ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Radecznica: Czarnegostoku, Gorajca, Radecznicy i Zaburza. Uczniowie rywalizowali w następujących kategoriach:

 1. Wyścigach rzędów klas II i III
 2. Piłce nożnej dziewcząt i chłopców klas IV-V
 3. Piłce siatkowej dziewcząt klas VI-VIII
 4. Piłce nożnej chłopców klas VI-VIII

Kolejność miejsc po rozegranych zawodach:

 1. Wyścigi rzędów klas II-III:
 • 1) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu
 • 2) Publiczna Szkoła Podstawowa św. Antoniego z Padwy w Radecznicy
 • 3) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu
 • 4) Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku
 1. Piłka nożna dziewcząt i chłopców klas IV-V:
 • 1) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu
 • 2) Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy
 • 3) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu
 • 4) Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku
 1. Piłka siatkowa dziewcząt klas VI-VIII:
 • 1) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu
 • 2) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu
 • 3) Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy
 1. Piłka nożna chłopców klas VI-VIII:
  • 1) Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy
  • 2) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu
  • 3) Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku
  • 4) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu

Wszyscy uczestnicy otrzymali ciepły posiłek a po ukończonych zawodach puchary i medale.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie: Pani Małgorzata Rapa, Pani Katarzyna Jarosławska, Pani Mariola Gwizdal, Pan Laszek Staszczak, Pan Zbigniew Buczek.

LINK DO DYSKU GOOGLE ZE ZDJĘCIAMI Z Gminnego Dnia Sportu

Wyróżnione

Przeczytaj również...