SIĘGAMY WYŻEJ…

Opublikowano: 29 czerwca, 2021

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorajcu byli zaangażowani w działania szkolnego Wolontariatu i uczestniczyli w następujących akcjach charytatywnych:

-Góra Grosza – klasa II i III – akcja będzie kontynuowana w następnym roku szkolnym

-Zbiórka plastikowych zakrętek na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

w Lublinie – (wyniki zbiórki: I miejsce – klasa III; II miejsce – klasa II; III miejsce – klasa IV; IV miejsce – oddział przedszkolny i klasa VI; V miejsce – klasa I i klasa VIII)

-Adopcja na odległość

-Zbieramto w szkole – w ramach tej akcji uczniowie wspierali misjonarzy w walce z ubóstwem na Filipinach, w Czadzie i Boliwii. Dzięki zbiórkom surowców wtórnych szkoła uzyskała ponad 25.000 pkt i otrzymała tytuł „Szkoła z misją”. Koordynatorem projektu była Pani Maria Koprowska. Dziękujemy.

Bezinteresowną pomoc nieśli uczniowie wszystkich klas, a wyróżnili się w szczególności, biorąc udział w co najmniej dwóch akcjach:

Uczniowie klasy I: Lena Zygmunt, Kornelia Dziwota, Marcel Stańczyk, Jakub Szczepanek, Bartłomiej Szczepanek, Miłosz Szylar

Uczniowie klasy II: Maria Kruszyńska, Michał Gozdecki, Bartosz Smoter, Hubert Wachowicz, Piotr Kaziród, Bartłomiej Harkot

Uczniowie klasy III: Patryk Charkot, Malwina Głowala, Paulina Komornik, Hubert Kuźma, Krystian Popko, Katarzyna Smarkala, Adrian Wojtaszek, Wiktoria Wojtaszek

Uczniowie klasy IV: Milena Polak, Oliwia Osman, Błażej Śliczniak, Julia Pyda, Hubert Pyda, Szymon Chorzępa

Uczniowie klasy VI: Oliwia Chorzępa, Jakub Jarosławski, Kacper Kwapisz

Uczniowie klasy VII: Wiktoria Pyda, Zuzanna Smarkala

Uczniowie klasy VIII: Kamila Gozdecka, Izabela Harkot, Karol Łaba, Sebastian Popko, Paweł Wójcik

Drodzy Wolontariusze, życzymy Wam zdrowia i wszelkiej pomyślności w osiąganiu celów. Radość tych, którym pomagacie, niech motywuje Was do dalszego działania.

Opiekunowie szkolnego Wolontariatu:
Teresa Kwiatkowska, Wiesława Śliwińska-Wyłupek

Certyfikat

Wyróżnione

Przeczytaj również...