SPOTKANIE PO LATACH

Opublikowano: 20 listopada, 2023

17 listopada gościliśmy Pana Janusza Jarosławskiego, absolwenta naszej szkoły. Jego spotkanie z uczniami poświęcone było między innymi, zaprezentowaniu dorobku twórczego. Pan Janusz Jarosławski jest miłośnikiem broni białej i pisze książki o tej tematyce. Zawiera w nich wiele wątków historycznych związanych z walką Polaków o odzyskanie niepodległości. Młodzi ludzie mogli się dowiedzieć, jak wiele pokoleń walczyło i cierpiało represje, abyśmy mogli dziś żyć w wolnym kraju. Była więc to wielka lekcja patriotyzmu. Ponadto, nasz gość opowiedział o działalności polskich szkół w Stanach Zjednoczonych. Szkoła otrzymała w prezencie dla uczniów opaski odblaskowe z logo ,,niepodległa”, długopisy, przypinki i notesy. Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy do dalszej współpracy.

Wyróżnione

Przeczytaj również...