SPOTKANIE Z PRZYRODĄ ROZTOCZA

Opublikowano: 16 grudnia, 2019

W piątek 13 grudnia gościliśmy w naszej szkole panią Małgorzatę Grabek, pracownika Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Nasz gość przedstawił prezentacje na temat chronionych roślin i zwierząt spotykanych na Roztoczu. Dowiedzieliśmy się np., że wszystkie płazy i gady są w Polsce pod ochroną, a złowrogo wyglądające nietoperze, to bardzo pożyteczne zwierzęta i zupełnie niegroźne. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas od VI do VIII. Korzystając również z obecności przedstawiciela tak ważnej dla ochrony przyrody instytucji, zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w dwóch konkursach o tematyce przyrodniczo-ekologicznej: „Jesienny bukiet” i ,,Na ratunek Ziemi”. Uczniowie otrzymali z rąk naszego gościa i Pani dyrektor dyplomy
i nagrody książkowe. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pracę i zaangażowanie, a Pani Grabek za owocną, dotychczasową współpracę. Czekamy na kolejne spotkania.

Katarzyna Jarosławska – nauczyciel biologii, chemii i edb;
Małgorzata Szkołut – nauczyciel przyrody i geografii  ?????????????????????????????????????????????????????????????????

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...