ŚWIĄTECZNY KLIMAT W SZKOLE

Opublikowano: 7 stycznia, 2020

W ubiegłym roku szkolnym otrzymaliśmy wspaniały prezent, oryginalnie wykonaną – przez p. Bolesława Kaziroda, absolwenta naszej szkoły, zam. Gorajec – Zagroble – szopkę betlejemską. Nie było w niej jednak figurek, które stanowią podstawową dekorację każdej stajenki. W okresie przerwy świątecznej zdecydowaliśmy się na zamówienie kompletu figurek o wartości 320 zł. Koszty zakupu zostały pokryte przez naszych „Kolędników – Pastusztów”, tj. dzieci: Wiktorię Chołotę, Urszulę Krzyszczak, Izabelę Malec, Alicję Mróz, Gabrielę Mróz, Huberta Pydę, Julię Pydę i Milenę Wasil, z zebranych datków w czasie kolędowania. Gwiazdę betlejemską wykonali uczniowie klasy 3 z wychowawczynią – p. Magdaleną Buczek. Jedna figurka – okazały baranek to pozostałość pomocy dydaktycznych dawnej szkoły SPR z lat sześćdziesiątych XX w. Pani Teresa Kwiatkowska przekazała figurkę wielbłąda. Miałam swój mały udział w uzupełnieniu dekoracji, poprzez zawieszenie anioła. Tym samym powstała wyjątkowa korelacja pokoleń, uczniów naszej szkoły, którzy włączyli się w tworzenie szkolnej szopki betlejemskiej.
A. Smarkala – dyrektor szkoły.

20200107_150645   ?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...