ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Opublikowano: 22 kwietnia, 2020

 

Każdego roku Dzień Ziemi jest wydarzeniem międzynarodowym, w którym bierze udział ponad 1 miliard ludzi z 192 krajów, wspierających największą na świecie akcję skupioną na ochronie środowiska. Tegoroczny Dzień Ziemi promuje ochronę gatunków zagrożonych, żyjących na naszej Planecie. W oparciu o coraz większą liczbę dowodów nie sposób nie dostrzec, że również odpady stwarzają zagrożenie w tym zakresie. Dlatego też ważnym elementem naszego życia codziennego powinna być umiejętność prawidłowego postępowania z odpadami.
Dla wszystkich tych, którzy chcą włączyć się aktywnie w Międzynarodowy Dzień Ziemi, organizacja Earth Day Network przygotowała kilka wskazówek, poprzez realizację których można przyczynić się do Ochrony Ziemi. Dzięki podjęciu takich działań prawidłowo postępujemy z odpadami oraz przyczyniamy się do zmniejszania mas ilości odpadów powstających w naszych gospodarstwach domowych:
• segreguj odpady, dzięki temu zostaną poddane recyklingowi,
• zastąp jednorazowe przedmioty z tworzyw sztucznych, takie jak butelki, torby i słomki produktami wielorazowego użytku,
• podaruj innym swoje stare ubrania i artykuły domowe zamiast je wyrzucać,
• gdy potrzebujesz czegoś, rozważ zakup używanych przedmiotów,
• używaj ręczników wielorazowych zamiast papierowych,
• zmień swoje rachunki papierowe na płatności online dzięki temu oszczędzisz drzewa i paliwo potrzebne do dostarczenia rachunków ciężarówką oraz zmniejszysz ilość odpadów z papieru,
• czytaj dokumenty online zamiast je drukować,
• ustaw drukarkę biurową do drukowania dwustronnego,
• używaj butelek wielokrotnego użytku na wodę i kubków wielokrotnego użytku na kawę,
• zapakuj śniadanie w pojemnik wielokrotnego użytku,
• kompostuj odpady kuchenne i używaj ich w ogrodzie – przekształcaj odpady w nawóz,
To prezenty, które Ziemi możesz dawać nie tylko od święta. Dzień Ziemi może być świetnym początkiem zmiany Twojego stylu życia. Zachęcamy!

Ziemia

Wyróżnione

Przeczytaj również...