Walentynki tuż tuż …

Opublikowano: 7 lutego, 2019

”Dzień Świętego Walentego To dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!”

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Już od kilku dni przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czeka przy pokoju nauczycielskim na kartki. Każdy z uczniów mógł i jeszcze może wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Jutro, w ostatnim dniu przed feriami, kartki zostaną doręczone do adresatów.

P1190170

Wyróżnione

Przeczytaj również...